Letnie gry i zabawy w Warszawie dla całej rodziny – spędź miło czas z dziećmi

Letnie ciepło wezbrane w Warszawie sprawia, że wybieramy się do parku na spacer, na wyprawę rowerową lub po prostu siedzimy na tarasie i gapimy się w zielone krajobrazy. Jednak czasem

0 Comments

Letnie ciepło wezbrane w Warszawie sprawia, że wybieramy się do parku na spacer, na wyprawę rowerową lub po prostu siedzimy na tarasie i gapimy się w zielone krajobrazy. Jednak czasem mamy ochotę na coś innego. Wtedy ruszamy z dziećmi na zabawę! Najlepsze gry i zabawy letnie w Warszawie dla całej rodziny można znaleźć w każdym miejscu.

Przede wszystkim, jeśli jeszcze nie widzieliśmy tego, to warto odwiedzić 'muzeum’ gier planszowych „Graliśmy”. To miejsce pokazuje, jak bawiły się nasze babcie i dziadkowie podczas przerw od pracy i obowiązków domowych. Biblioteka gier obejmuje ponad trzysta zestawów do gry, dlatego też każda rodzina może wybrać coś dla siebie – od kilkuletnich dzieci aż po seniorów.

Jeśli czujemy powiew adrenaliny, być może warto odwiedzić park linowy „Bongo Adventure Park”. Na zapomnianym skwerze na Pradze Północ pełno tu atrakcji – skacz bezpiecznie między drzewami lub postawieniu na najwyższy tor przeszkód na świecie. Rodzinne wyzwanie motoryczne czeka!

Z innymi propozycjami można przyjechać do Centrum Nauki Kopernik. Pogoda za oknem nadal słoneczna? Otwarte okna na społeczną edukację pozwalają Ci spojrzeć głęboko pod powierzchnię Warszawy – dowiedzieć się czy programować roboty lub tworzyć filmy.

Ostatecznie, lato to czas na lody! Gdzie jedziemy? Restauracja „Smaki Mistrza” oferuje ekskluzywne smakołyki i rarytasy – borówkowe lody i sos truskawkowy chrupiący jak popcorn to tylko kilka z naszych synergii. A jeśli masz ochotę na coś oryginalnego, spróbuj deseru bergamotka albo mango matcha – odpocznij przed kolejnymi atrakcjami z malutkimi rarytasami!

Letnie gry i zabawy w Warszawie to doskonały sposób na wspólne, rodzinne spędzenie czasu. Wybierając się z dziećmi do stolicy możecie mieć pewność, że tu nigdy się nie nudzi! Na ulicach stolicy wariują fontanny, wszędzie jednak dobrze jest przygotować się na atrakcyjne oferty nauki gry, zajęcia sportowe i atrakcje w mniejszych parkach.

Jeśli chodzi o letnie gry i zabawy dla całej rodziny, to jedną z najbardziej popularnych jest streetball. Streetball to szybka i zwariowana gra z piłką, która odzywa się w polnych uliczkach Warszawy. Nieważne czy gracie w kosza wałkiem czy odnogami: ważne, by pokazać swoje umiejętności i dobrze się bawić!

Jeśli szukacie alternatywy dla streetballu, odwiedźcie np. Stadion Narodowy. Odbywają się tam dobre warsztaty piłkarskie, gdzie dzieci mogą poćwiczyć swoje umiejętności i doskonalić technikę grania z profesjonalnymi trenerami. Po skończonych treningach można przejechać się po boisku na rowerku biegowym czy gokarcie! Tu możecie również spotkać innych miłośników futbolu i porozmawiać z nimi na temat ulubionych drużyn i piłkarzy.

Jeśli jesteście fanami nowoczesnych technologii, wybierzcie się do Centrum Nauki Kopernik. Oferta skierowana dla rodzin obejmuje wizytę w planetarium, parku linowym oraz różnego rodzaju warsztaty pozwalające poznać m.in. robotykę czy programowanie.

Koniecznie też trzeba odwiedzić warszawskie zoo – obok uroczych lwów i nosorożców od czasu do czasu odbywają się tutaj interaktywne spektakle cyrkowe czy teatralne pozwalające dzieciom lepiej poznać otaczający je świat przyrody. Amatorom przedmiotów uczelnianych poleca się Uniwersytet Warszawski – dzieci mogą tutaj spróbować swoich sił w mnóstwo wykopowanych dawno temu studiów oraz spotkać postaci ze starożytnego Rzymu.